„ Jazz”


Zazwyczaj w sobotę nie siedzę w domu, zawsze szukam jakiegoś fajnego miejsca, żeby spełnić miło czas. Ostatnio przypadkiem weszłam na imprezę tematyczną, a ściślej mówiąc był to wieczorek jazzowy. Początkowo nie mogłam się tam odnaleźć, w koñcu to nie są moje klimaty. W sumie to był mój pierwszy kontakt z tego rodzaju muzyką. Chciałam nawet wyjść z ego miejsca, ale coś mnie tknęło, aby jeszcze chwile zostać. Po kilku minutach zmieniłam jednak zdanie, poczułam, że to naprawdę fajne rytmy.

Gitara ma tam tak niesamowite brzmienie, aż trudno to opisać. Mogła bym zaryzykować stwierdzenie, że jazz zauroczył i to bardzo! Jest to bowiem bardzo rytmiczny gatunek muzyczny, nadający się nie tylko do słuchania. Można się przy niej na prawdę dobrze pobawić, oczywiście nie tak jak przy techno, czy hip- hopie, ale ma to swój niesamowity urok.

 Poznawałam w ten wieczór dużo nowych osób, wymieniłam się z nimi adresami poczty internatowej. Od tamtej pory podsyłają mi coraz to nowe utwory, oczywiści sam jazz! Ja sama także dużo czasu poświęcam na poszukiwanie nowych utworów. Sprawia mi wielką radość gdy wyszukam coś, czego nikt wcześniej nie słyszał.

Najczęściej są to jedne z pierwszych jazzowych utworów, zdarza się, że ponownie zaaranżowanych. Najbardziej lubię gdy gitara ma swoją solówki, mogę takich fragmentów słuchać bez koñca. Często zatrzymuje jakiś moment i odsłuchuje go kilkukrotnie, dopóki mi się nie znudzi . Jazz jest teraz dla mnie na prawdę bardzo ważny i nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak to było, gdy jej nie znałam. Dzięki tej muzyce zmieniło się moje podejście do świata, stałam się bardziej wyluzowana. Zaczęłam zauważać rzeczy o których do tej pory nie miałam pojęcia. Cieszą mnie sprawy, pozornie absurdalne. Podsumowując jazz to nie tylko muzyka, ale także sposób na życie. Obecnie zastanawiam się nad kupieniem gitary i naukę gry na niej. Tak abym mogła sama odtwarzać ulubione utwory. Chciała bym spróbować skomponować coś własnego, oczywiście na to przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać, ale będę cierpliwa.