„Jazz- moje hobby”


Jestem bardzo specyficzna osobą, moją lubioną muzyka jest jazz i bardzo lubię słuchać jak gra gitara. Sama niestety nie umiem się nią posługiwać, nad czym bardzo ubolewam. Niestety nie karzy ma takie zdolności, a ja to zwłaszcza. Pani od muzyki zawsze powtarzała, że słoñ mi na ucho nadepną i myślę,że nie jest to wykluczone.

Przyznam się jednak, że gitara tak bardzo mi się podoba, że podjęłam próbę nauki gry na niej. Starałam się bardzo, ale niestety poczucia rytmu nie udało mi się wypracować. W związku z tym porzuciłam tą bezsensowna naukę, z korzyścią dla wszystkich. A jazz mogę sobie tylko posłuchać i z tego to się akurat bardzo ciesze! Kupuje bardzo dużo płyt, nie zawsze stać mnie jednak na nowości. Dlatego jestem stałym, bywalcem antykwariatów i tym podobnych miejsc. Zawsze uda mi się znaleźć coś fajnego i idealnego dla mnie, Często znajduje naprawdę seter płyty i mogę sobie porównać jak moja ukochana muzyka zmienia się pod wpływem czasu.

 Bardzo lobię słuchać jeszcze starych winylowych płyt, maja one swój niesamowity urok. Na szczęście u mnie w domu jest jeszcze taki odtwarzacz na te płyty. Mój tata, jest taki jak ja, trudno mu się rozstać z ukochanymi przedmiotami. Dzięki temu, ja na tym tylko korzystam! Jazz pochłania mi każdą wolną chwilkę, słucham tej muzyki nawet gdy jadę samochodem z pracy, czy do szkoły. Sporo czasu spędzam także przed komputerem, ale nie tracę czasu na jakieś gry. Poszukuje nowych piosenek w internecie, czy na przykład gdy wynajdę jakąś starą płytę, szukam na jej temat jak najwięcej informacji. Lubie bowiem wiedzieć wszystko o muzyce którą słucham. Sama założyłam nawet forum dyskusyjna na temat jazzu. Cieszy się ono naprawdę dużym zainteresowaniem, dobrze wiedzieć, że takich osób jak ja jest jeszcze dużo więcej. A tym forum umieszczamy linki do nowo odkrytych piosenek, albo do tych których ktoś próbuje znaleźć. Jazz jest moim hobby, i dlatego poświęcam mu tak dużo czasu. Ja to po prostu bardzo kocham, i nie wyobrażam sobie życia bez tej muzyki.